On my travels yesterday an advert came on the radio. It went something like, "Special offers at Focus, two tins of paint for £16... that's the equivalent of £8 per can... two packs of "x" product for £9.00, that's the equivalent of £4.50 per pack"
Please tell me that we don't have to tell people how much it works out per item because they lack the skills to do it themselves
